Κυριακή 23 Δεκεμβρίου 2012

Μακροχώρι- Νάουσα. Το τοπικό ντέρμπι έληξε με 1-0!!

Στο γεμάτο  γήπεδο του Μακροχωρίου στο 35ο λεπτό λεπτό του αγώνα, σε ένα μοιρασμένο παιχνίδι , με δυο κίτρινες κάρτες για κάθε μια ομάδα, το αποτέλεσμα είναι ισόπαλο 0-0. Στο 44ο λεπτό αποβάλλεται με
δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Συμεωνίδης του Μακροχωρίου. Το τέλος του πρώτου ημιχρόνου βρίσκει τις ομάδες στο 0-0.
Μόλις ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο με τον Γασπαράτο να μπαίνει στη θέση του Καραλιόπουλου Στο 54ο λεπτό ο Γασπαράτος χάνει μοναδικό τετ α τετ και την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ για τη Νάουσα.Στο 63ο λεπτό αποβολή με δεύτερη κίτρινη του Πασχάλη Αργυρίου. Στο πέναλτι από ανατροπή του Μαυροδόγλου από τον Μπουλγκουρίδη. Το εκτελεί  στο 71΄ο Ζαρογιάννης και γράφει το 1-0. Στο 80ο λεπτό αποβολή με δεύτερη κίτρινη του Ηλιάδη και το Μακροχώρι μένει με 9 παίκτες. Το παιχνίδι έληξε με 5 λεπτά καθυστερήσεις με το Μακροχώρι να είναι ο μεγάλος νικητής του τοπικού ντέρμπι με το 1-0 που έγραψε στο 71΄με πέναλτι ο Ζαρογιάννης.