Σάββατο 8 Σεπτεμβρίου 2012

Θετικά δείγματα από τους νέους ποδοσφαιριστές της στο πρώτο φιλικό αγώνα της Νάουσας με τη Νεοκαισάρεια, παρά την ήττα με 0-1

Θετικά δείγματα  έδειξε στο πρώτο της φιλικό παιχνίδι η Νάουσα στο δημοτικό στάδιο της πόλης, με αντίπαλο τον Αχιλλέα Νεοκαισάρειας , στον οποίο αγωνίζεται ο τέως ποδοσφαιριστής της και κουμπάρος του Λίνου Αργυρίου, Δημήτρης Παυλίδης. Η Νεοκαισάρεια , η οποία  βρίσκεται ήδη στην 45η μέρα της προετοιμασίας της για το πρωτάθλημα της Δ΄Εθνικής, αγωνίστηκε με τη βασική της ομάδα και στα δυο ημίχρονα, σε αντίθεση με τη Νάουσα, η οποία στο 2ο ημίχρονο έπαιξε με άλλη ενδεκάδα. Στο πρώτο
ημίχρονο  η Νάουσα του
ΒασίληςΑργυρίου έπαιξε με τους Παπαδόπουλο, Αργυρίου Π. , Πέικο, Περηφανόπουλο, Αργυρίου Γ. , Καραμεταξά, Καραλιόπουλο, Θεοδωρόπουλο, Τασιώνα, Πιπινίκα, Γασπαράτο.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΦΑΣ Νάουσα παρατάχθηκε με τους:
Μπουμπουλέντρα, Σαμαρά, Ζούρκο, Χατζηγεωργίου, Κοσμά, Ιωαννίδη, Νίκου, Παραστατίδη, Μουρίκη, Κωνσταντινίδη, Παπαδή. Ως αλλαγή πέρασαν οι Πασχάλης και Καζεπίδης.
Οι κυριότερες φάσεις του αγώνα:
2’ Φάουλ ο Καραλιόπουλος, λίγο άουτ.
11’Χαμηλή σέντρα από αριστερά του Θεοδωρόπουλου ,τακουνάκι ο Καραλιόπουλος στον Πιπινίκα, αδύναμο σούτ του τελευταίου.
16’Ο Τασιώνας μπαίνει κάθετα μετά από κλέψιμο στο χώρο του κέντρου, βγάζει κάθετη στον Πιπινίκα, σούτ άουτ.
20’Κάθετη του Γασπαράτου στον Πιπινίκα, διεκδίκηση με το αντίπαλο τερματοφύλακα, η μπάλα καταλήγει στον Θεοδωρόπουλου ,ο οποίος επιχειρεί σούτ, σε κόρνερ ο τερματοφύλακας.
55’Καλή ανάπτυξη από τους φιλοξενούμενους, κόβει την τελευταία στιγμή ο Ζούρκος.
60’Ωραία ενέργεια του Παραστατίδη, σούτ έξω από την περιοχή,άουτ.
64’ΓΚΟΛ για τους φιλοξενούμενους με πλασέ ,μετά από πίεση στην περιοχή του ΦΑΣ.
67’Κόρνερ, η πάλα στον Παραστατίδη, πλασέ δίπλα από το κάθετο δοκάρι.
84’Τρίπλα του Πασχάλη έξω από την περιοχή, βγάζει κάθετη στον Παραστατίδη, παράλληλη του τελευταίου στον Παπαδή, ο οποίος δεν την βρίσκει καλά.
89’Πάλι ο Πασχάλης και ο Παραστατίδης συνεργάζονται,σούτ του Παραστατίδη δίπλα από το δοκάρι.
92’Σέντρα από φάουλ του Νίκου, κεφαλιά ο Παπαδής, άουτ.