Τετάρτη 15 Μαρτίου 2017

Επιτυχίες για τον ΚΕΝΤΑΥΡΟ στο Πρωτάθλημα Παγκρατίου Αθλήματος Βορείου Ελλάδος

Με μεγάλη επιτυχία έγινε στην Βέροια το Πρωτάθλημα Παγκρατίου Αθλήματος  Βορείου Ελλάδος. Με 18 συλλόγους και 320 αθλητές αλλά και πλήθους θεατών και φίλων του αθλήματος το Φιλίππειο Κλειστό γυμναστήριο ήταν γεμάτο από κόσμο..    Από τη Νάουσα συμμετείχαν τρεις αθλητές  με τον
σύλλογο ΚΕΝΤΑΥΡΟ Νάουσας ,οι :  Γρηγόρης Σερδάρης που πήρε την τρίτη θέση στην κατηγορία του (χάλκινο μετάλλιο) , Άντζι Ασλλάνι πήρε την δεύτερη θέση στην κατηγορία του (αργυρό μετάλλιο) και ο Χρήστος Ιγνατίδης που πήρε την πρώτη θέση στην κατηγορία του και το χρυσό μετάλλιο  .Και οι τρείς αθλητές πήραν μέρος στον «Αγών» δηλαδή όρθια μάχη που μετά από ρίψη καταλήγει στο έδαφος με εξέλιξη σε πάλη.
 Ο προπoνητής του συλλόγου κ. Γεώργιος Καισαρίδης συγχαίρει όλους τους αθλητές που πήραν μέρος.