Τρίτη 11 Ιουλίου 2017

Η αγωνιστική δράση της Γ.Ε Νάουσας

Άλλη μία πολύ καλή  παρουσία  της Γ.Ε. Νάουσας  στους Πανελλήνιους  αγώνες στίβου Εφήβων -Νεανίδων που έγιναν στην Κατερίνη  το Σαββατοκύριακο 8,9  Ιουλίου. Μεγάλοι πρωταγωνιστές των αγώνων η Σοφία Καϊσίδου που κατέκτησε δύο μετάλλια  ήταν 2η και 3η στην Δισκοβολία και στην Σφαιροβολία αντίστοιχα και  η Ιωάννα Ιωάννου  που με επίδοση 5.96 ήταν 2η στο Μήκος. Η
Γ.Ε.Νάουσας κατέκτησε την 10η θέση στη γενική βαθμολογία του Πανελληνίου πρωταθλήματος συμμετέχοντας  στους αγώνες με 7 αθλητές και 8 αθλήτριες ,φέρνοντας τα παρακάτω αποτελέσματα:
Καϊσίδου Σοφία: 2η στην Δισκοβολία  με 45.27μ. και  3η  στη Σφαιροβολία  με 13.45μ.
Ιωάννου Ιωάννα : 2η στο Μήκος με 5.96
Λογδανίδου Ίλζε : 5η στα 100μ.εμπ. με 15΄΄25(14’’99 προκ.)  και  6η στο Μήκος με 5.77
Εξηντάρας Γιώργος : 5ος στο Υψος με 1.94
Λίγγου Ευδοξία : 7η στα 400μ.εμπ. με 65΄΄37
Ιωάννου Πηνελόπη : 8η στο Τριπλούν  με 11.54
Δραγουμάνου Βάσω: 9η στη Σφαιροβολία με 11.00μ. και 10η στην Δισκοβολία  με 33.08μ.
Μπόλας Βασίλης: 10ος στον Ακοντισμό με 49.93μ.
Σαραντινός Σαράντης: 10ος στα 110μ.εμπ. με 16΄08  και 16ος στα 400μ.εμπ με 61΄΄15
Πίπιλας Κων/νος: 12ος στο Μήκος με 6.27(6.44 προκ) και 20ος  στο Τριπλούν με 12.82
Λίγγου Ελπίδα : 13η στα 400μ.εμπ. με 68΄΄86
Φειδάντσης Βασίλης: 16ος στο Τριπλούν με 13.08 και  26ος στο Μήκος με 5.78
Τσουκαλάς Θεοδόσης : 24ος στα 400μ. με 54΄΄08
Επίσης συμμετείχαν :  η Τζαλίλη Μαρία στη σφυροβολία που είχε την ατυχία και έκανε 3 άκυρες προσπάθειες και δεν μπόρεσε να βαθμολογηθεί και ο Λογδανίδης Κώστας που τραυματίστηκε κατά την διάρκεια του Δεκάθλου και δεν μπόρεσε να συνεχίσει χάνοντας την ευκαιρία για την κατάκτηση ενός μεταλλίου καθώς ήταν ο περσινός πρωταθλητής του αγωνίσματος.

Επόμενος αγώνας των αθλητών της Γ.Ε.Νάουσας είναι το Σαββατοκύριακο 15,16 /7 στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα ΠΠ-ΠΚ Α΄που θα γίνει στην Καβάλα.