Σάββατο 30 Αυγούστου 2014

Άλλη κλάση στο δεύτερο ημίχρονο, η Νάουσα νίκησε τον Αχιλλέα με 1-5!

Άλλη κλάση στο δεύτερο ημίχρονο του φιλικού παιχνιδιού που διεξήχθη στο "στολίδι" γήπεδο του Αχιλλέα,στο Γιαννακόχωρι,νίκησε με 1-5 τους γηπεδούχους,έχοντας στην σύνθεση της ένα...υπερόπλο, τον Καφέ, που πέτυχε τρία τέρματα και δείχνει ότι θα βοηθήσει σημαντικά τους στόχους του ΦΑΣ.Στο πρώτο ημίχρονο η Νάουσα προηγήθηκε με 0-1 με τέρμα του Αδαμίδη στο 30ο λεπτό,ενώ ο Αχιλλέας έχασε δυο πολύ καλές ευκαιρίες με Πίτο και Σίγγα για να ανοίξει το σκορ.Στο δεύτερο ημίχρονο ο Γιώργος Σγούρδας παρέταξε την βασική του ομάδα (Σταματέλος,Παπατάνος,Ζούρκος,Περηφανόπουλος,Βλαχοδήμος Ζήσης,Αβραμόπουλος,Μουρίκι,Συμπεθέρης,Κοσμάς,Βλαχοδήμος Αδάμ,Καφές) και πέτυχε άλλα τέσσερα τέρματα με το χατ τρικ του Δημήτρη Καφέ και ένα ακόμη τέρμα του Παρθενόπουλου.Τον αγώνα παρακολούθησαν πάνω από 100 φίλοι των δυο ομάδων,που κάθισαν στην πανέμορφη και ασφαλή νέα κερκίδα του γηπέδου του Γιαννακοχωρίου